15 липня 2015

Не буду лукавити, перше що мене зацікавило в цьому об'єктиві це співвідношення картинка/ціна.

Г44/2

Я шукав собі бюджетний портретник для сім'ї . І поверхневі дослідження ринку показали що найпопулярнішим і найдешевшим варіантом буде Геліос 44.

Геліос 44-2

Кажу відразу, це не технічний огляд. Я буду виставляти для прикладу програмно оброблені фотографії. Мені особисто цікавий максимум що можна вижати від з цього шкла.

Київ-19

Замовив екземпляр переюстований і з адаптером для Nikon. В мене кропнута матриця, так що еквівалентна фокусна відстань  буде 58 *1,5 отримуємо ~87мм. Об'єктив світло-сильний, діафрагма  відкривається до f/2.0. Це дає чималі можливості для роботи з глибиною різкості, коли треба виокремити якийсь об'єкт.

Шпаківня Березина

Найбільше мені подобається працювати з ним на заході сонця.  Якщо уважно придивитися, то ми бачимо що він закручує задній план. Такий собі брак, чи то художній ефект, називайте як вам більш до вподоби.Марічка, Геліос 44 А ще він пропускає більше світла в порівнянні з кітовим об'єктивом. Можливо використовувати його за умов низької освітленості.

ГірляндаЦе фото зроблено коли поїзд рухався.

Снітинка

Дніпро, набережна

Об'єктив має ручне фокусування. А з невеличкою глибиною різкості сфокусуватися через видошукач не так просто. Особливо важко фотографувати дітей. Ті дуже непосидючі, так і хочуть кудись чкурнути. Тому я більше люблю працювати з ним коли нікуди не поспішаю.

Тарасівка

Плотича

на перший погляд може здатися що даний об'єктив підходить лише для портретної зйомки, але я його використовую і для предметної, так як він має непогану різкість.

Пінхол

Дрова, березина житомирський рнНавіть пейзаж іноді можна зняти.

Гелиос 44 пейзаж

Правда тут в мене виникає таке враження, що об'єктив не дофокусовується на нескінченність. Може варто було сильніше прикрити діафрагму.
Геліос 44 Пейзаж F1/8
Ось ще панорама знята на даний об'єкрив

Геліос 44-2 Панорама

Висновки: В нього немає бритвеної різкості. При роботі з ним не можна поспішати. Але все ж мені подобається Геліос 44/2. Мені подобається як він закручує задній план, такий собі ретро об'єктив. Зібраний він добре, скло і залізо. Коли з ним працюєш то відчуваєш надійність. Дуже навіть непогані параметри світло-сили та не зовсім стандартна фокусна відстань.


Категорія:

Фотографія

Tеги: