27 серпня 2019
Напевно, один з найпопулярніших і найдешевших автофокусних об'єктивів. Глянемо, що він може? Так як у мене був перехідник для оптики Canon з чіпом - не міг не зробити огляду на цей об'єктив. Добре відомий усім Canon 50 1.8, у мене STM версія, це означає, що об'єктив використовує всередині не звичайний мотор для фокусування, а кроковий Stepper Motor. Ось так він виглядає встановлений на камері Sony A7II через перехідник Fotga
Sony A7II Fotga adapter Canon 50 1.8 STM
Canon 50 1.8 STM

Конструктив

Об'єктив виконаний з пластику. Байонет металевий. При фокусуванні передня лінза рухається, але не обертається. Передня лінза глибоко посаджена всередину об'єктива, утворюючи своєрідну бленду. Кільце керування діафрагмою відсутнє, значення можливо змінити тільки з камери. На об'єктиві є перемикач для ручного і автоматичного фокусу. Кільце фокусування пластикове, вузьке, не зв'язане механічно з лінзо-блоком. Являє собою контролер, що передає рухи через мотор до лінзо-блоку. За замовчуванням об'єктив сфокусований десь в районі нескінченності. Як на мене - воно не дуже інформативне і зручне. Я віддаю перевагу механічному.

Зображення

Незважаючи на невисоку ціну на об'єктив, якість зображення досить висока. Форма боке (малюнку в зоні нерізкості) мені дуже до вподоби. М'яке і плавне, без дисторсії і монолітне. Малюнок не має якоїсь особливої фішки, закрученого боке, як робить Геліос-44, але приємний.
Ярина Стафейчук
Kawasaki Vulcan 400 Фара
Кукурудза
Солідний запас світлосили дозволяє не тільки вільно працювати з глибиною різкості, а ще є приємним бонусом при фотографуванні за умов низької освітленості. Знімки виходять чіткіші і менш змазані, ніж при роботі з темними зум об'єктивами.
К-750 на заході сонця
Назар Стафейчук
Ярина Стафейчук

Фокусування

Фокусування досить швидке. Кожного разу, коли камера вмикається, об'єктив калібрується і проходить весь шлях фокусування. Має певні лаги при фокусуванні, камера не завжди розуміє, що від неї хочуть і на чому варто сфокусуватись. В темряві цей ефект посилюється. На відео камера Фокусується довго: таке враження, що при зніманні відео використовуються не фазові датчики фокусування, а лиш контрастні. Має ультразвуковий мотор фокусування, швидший і тихіший, ніж в стандартному 50 1.8.
Богдан Стафейчук
Ярослав Коваленко
Співробітник

Вади зораження

Об'єктив не позбавлений вад. Тут і хроматичні аберації, і віньєтування. Віньєтування зникає при закритті діафрагми або правиться при обробці RAW. Хроматичні аберації виникають не часто, але вони є.
Хроматичні аберації
Хрома + Вінєтування
Вінєтка

Висновки

  • Недорогий
  • Гарна кольоропередача
  • Висока світлосила
  • Легкий
  • Компактний
  • Швидке фокусування
  • Мінімальна дистанція фокусування ~30 см.
  • Електронне пластикове кільце фокусування.
  • Пластиковий корпус.
Canon 50 1.8 STM Досить компактний, не такий, як Юпітер-8, але досить компактний в порівнянні з автофокусною оптикою Sony α. Легкий, з гарною якістю зображення. Якщо порівнювати з радянськими мануальними об'єктивами, то з автофокусом життя значно веселіш. Дешевший за оригінальний 50 1.8, навіть з адаптером.

P.S.

Hiking lens kit Samyang 14mm 2.8, Canon Lens 50mm 1.8 STM, Carl Zeiss 135mm 1:3.5

Ще фото

Готування їжі в поході
с.Вороненко похід
Підвода станція Вороненко
К-750 в полі
Кіт на паркані
Водяний млин в Пирогово (карпати)
Церква
Церква полісся Пирогово
Kawasaki Vulcan 400
Vulcan 400 Вихлоп
 Vulcan 400 спідометр
Музикант грає на цимбалах в Пирогово
Василь Сальвук
Богдан Стафейчук
Ярослав
Богдан Стафейчук
Марія Стафейчук
Кус кус з Овочами та грибами в горах
3D printed Google Chrome Dinosaur
Бургер в Паперло

Категорія:

Фотографія
running man running bear