12 вересня 2020
Так уже склалось, що в 2020 усе не складається. Якось так планувався і наш з IT-віділом похід)багато факторів були проти нього: перенесення дати, відміна поїздів - але о чудо, ми змогли! рюкзак_готовий Першою проблемою стала транспортна, але її вирішили доволі швидко - розділили учасників походу між машинами - і вйо.

День 1

Перший день - добирання в Ворохту. ДОвго, трохи втомливо, але їхалось легко завдяки правильній компанії. Кілька піт-стопів, і ура - за 10 годин ми в готелі, заряджені на вихід зранку. Прокидаємось зранку, швидеі збори - і о 9 ми вже зі спакованими рюкзаками. Рушаємо о 9. Маршрут починається в самій Ворохті, тому перших 2 години дуже лайтові, і від того трохи нудні, але ми бодрячком. Уже тут у нас з'явились компаньйони - дві собачки, малий і великий)Перша зупинка - стнація Вороненко. Попии води, купили огірків до обіду, і потопали далі. східні_горгани Тут починаються перші підйоми. Навантаження на ніжки потрохи наростає, група починає роздітись по підготовці, - хтось в лідерах, комусь важче. Собаки в основному якраз в лідерах)
яр_і_собаки
міша_яр_і_пси
собакени
Підйоми продовжуються, привали частішають - але бойовий дух зберігається, бо різкий набір висоти перебачає швидкий вихід на найвищу точку. І о чудо, бачимо здалека полонину з колибами, де і буде наш обід.
овеча_отара
овечки
Але не все так райдужно. Наближаючись, бачимо, що на нас летять величиезні вівчарські собаки. Явно з неприязню до наших псів. Хлопці беруть собакенів на руки, інші відганяють алабаїв. Ми дойшли до колиби, в якій закрили песиків, в цілях безпеки, а самі почали готувати іжу на столі поруч. алабай Після їди настрій покращився, сили повернулись, і ми рушаємо далі. підвода Знов підйом, знов трохи розділяємлсь, але цей ривок недовгий - буквально хвилин за 40 піднімаємось за лінію лісу. Краєвиди, що відкрились нам, милують око) Бачимо вдалині Чорногірський хребет, вгадуємо, де Говерла, де Петрос, згадуємо історії з походів попередніх... чорногора_вид Так непомітно, поїдаючи по дорозі чорницю-брусницю, доходимо до місця нашоі ночівлі - полонини Григорівка. Місце топове. Вода близько, дров багато, пейзажі неймовірні. Починаємо розкладати палатки, розпалювати багаття, відбиваємо пса уже від хаскі, якпй охороняє сусідню колибу.
брусниця
таборування
хаскулик
Спостерігаємо захід сонця, який добре видно з нашої стоянки, і фотографуємо всі етапи до повного смеркання)
софійка_і _палатка
захід_раз
захід_два
На вечерю було заплановано борщик в казані. Смачна іжа, гірлянди на трек-палках і хороша компанія створювали теплу лампову атмосферу. Смачно поїли, гарно посиділи, і пішли баїньки (одному песику навіть пощастило спати в палатці;) )
борщ_приїхав
ватра
awww

День 2

Прокидаємось зранку... в хмарі: туман навколо настільки густий, що видимість близько 50 м. Готуємо грибочки, які хлопці назбирали ввечері, запарюємо сухпайки, не дуже спішимо - вирішили виходити, коли хоч трохи розпогодиться.
туман
гриби_на_траві
гриби_в _казані
Близко 11 виходить сонечко, і ми збираємось. Розбились на кілька груп, щоб зрівняти сили - і рушили. табір зранку Погода шепче: тепло, сонячно, безвітряно. Йдемо і продовжуємо милуватися ландшафтом. какава красата Перший тривалий привал в нас на горі Кукул. Скинули рюкзачки, швидко перекусили - і вйо далі. Продовжуємо іти. Я тримаюсь в кінці групи, хочу всіх познімати, а потім добігаю. Одного разу відстала добряче, і місцеві гуцули питали, куди я так біжу і чому мене залишили)
полонина раз
полонина два
полонина три
Попереду знову ліс. Знаємо, що нас чекає довгий спуск, а потім знов підйом, і ментально готуємось до труднощів. спуск початок Але афірмації не працюють, коли твої коліна тріщать від навантаження і готові от-от розвалитись) ниємо всі, хтось більше, хтось менше, але продовжуємо стрімкий спуск. Дійшовши вниз, фактично до цивілізації (точніше, до дороги з Ворохти на базу "Заросляк"), розуміємо, що підйом дасться не всім. Зійшлись на тому, що ночуємо в долині річки Прут, а зранку виїжджаємо у Ворохту. Місце для стоянки у нас знову класне - близько до річки, є місце для багаття, столик і багато простору для палаток. Прийшли ми рано, тому ще обідаємо стравами з пакетів, а на вечір знов плануємо супчик в казані. супчик булькає Великим плюсом того місця для стоянки була близькість до води: можна навіть було зайти в річку і фактично скупатись. Вечерямо супом з чечевиці, який вийшов мегасмачним. Багато говоримо, в особливих ентузіастів з'являються ще плани на радіалки в 6 ранку, але під тиском (чи скептицизмом:) ) більшості вони(я) здаються) Сон у нас не дуже вдався, бо затяті місцеві грибники почили годин з 4 тихе полювання. Правда тихим назвати його не можна, бо вони розходяться в різні сторони, а потім перекрикуються, наші собаки гавкають на їхніх псів, треш... З горем пополам, ми прокинулись, але душа вже відчувала наближення чілу) Помаленьку зібралися, і пішли до дороги. Таксі викликати не вдалось, але зловили машину, водій погодився довезти нас у Ворохту за адекватну ціну. Тут в нас вийшла неприємна ситуація, бо не знали що робити з псами, думки розділились. Навіть спробували затягнути одного в машину- - ніяк. Але з надією, що пси гірські, і стежки знають - поїхали. У Ворохті ми просто дорвались до цивілізації: гаряча вода, піца, чистий одяг, і - вишенька на торті - чани) там кайфанули від душі, а зранку зібрались в дорогу назад до столиці. UPD: собачки живі-здорові, бачили їх з іншими групами) Заключення: хоч похід вийшов не пригодницьким, хоча, можливо, і не таким простим для людей, які пішли вперше - можу з впевненістю назвати його душевним. Теплий ламповий похід. Враховуючи таку велику групу, йшли ми злагоджено, погода нам сприяла, а вечірні вогнища і посиденьки біля вогню створювали ту особливу атмосферу. Дякую, TechDep :)

Відео

P.S.


Категорія:

Гори
running man running bear