Давно ловив себе на думці, що мені потрібен телевік. Для того щоб спробувати вирішив пошукати щось радянське. Почитавши різні огляди, приглянув собі Юпітер 37-А. На систему Nikon той стає без проблем. Літера А (Adaptall) в назві об'єктиву говорить про те, що його можна проставити практично на будь яку камеру через відповідний перехідник. На мою камеру він став через перехідник КП-А/Н
Отже, почнемо:
135мм. фокусної відстані
діафрагма відкривається до f1/3.5
доволі таки компактний
гарно зібраний, скло і залізо
Всі дуже хвалять лінзу за різкість. Так дійсно різкість в об'єктива непогана навіть на відкритій діафрагмі.
Але при фокусуванні на нескінченності в мене виникає враження, що об'єктив не дофокусовується.
Але якщо діафрагму прикрити до 8, то різкість значно краща.
Можливо це зв'язано зі станом атмосфери, але я не перший раз помічав таку закономірність.
Еквівалентна фокусна відстань для кроп-фактору - 1,5 - 205 мм.
Доволі-таки не просто застосувати таку трубу за умов малого простору. Ось приводжу приклад того, як різні об’єктиви передають перспективу.
Samyang 8mm
Nikor 18-55mm(18mm) kit
Юпітер 37А 135mm
Лінза досить компактна, якщо порівнювати з сучасними зумами, нашпигованими автофокусами, стабілізацією та іншою лабудою. Для того, щоб добитися більш-менш різкої картинки на кропі: не варто знімати з рук з витримкою коротше 1/200 с. В більшості випадків у вас вийде брак. Зі зйомкою відео теж не просто. Тут взагалі важкувато зняти щось з рук, щоб кадр не тремтів. Більше того, якщо у вас легенький штатив, то кожен легенький подих вітру буде видно на відео. Я ще не звик до даної лінзи. Зараз я розділяю всього 2 сюжети, коли дана лінза може згодитись в поході. Перше - це найочевидніше: дотягнутися до якогось віддаленого об'єкту.
Інший же підхід - навпаки, це скоріш виокремлення якогось ключового об'єкту завдяки малому куту огляду і невеликій глибині різкості.
В мандрівці лінза не дуже зручна. Чимало часу забирає ручне фокусування.
Об'єктив грішить хроматичними абераціями, вони дуже помітні.
Висновки
Але все ж, на мою думку, це гарненький компактний фікс-телевік, що може потішити непоганим результатом за невисоку ціну.
Ось приклади:
PS
Недавно в мене з'явилася повнокадрова камера, і мені довелося переосмислити ставлення до цього об'єктиву. Після перших польових випробувань камери в поході, я був здивований наскільки приємно працювати в камерою у зв'язці з об'єктивом . Повний кадр, матрична стабілізація та фокус пікінг роблять своє. Майже забувши про кітову лінзу, вона мені не зайшла. Хоч автофокус і дуже швидкий, має оптичну стабілізацію. Картинка мені не сподобалась, занадто контрастна.
Якщо вам цікаво, тут є більше фото і в кращій якості.
Мені настільки сподобалось працювати з цим об'єктивом, що я практично ввесь похід відзняв на цей об'єктив. Лінза видає м'яку, мало контрастну але різку картинку. В майбутньому при обробці відео мені це добряче допомогло. З низько контрастної картинки набагато простіше витягувати світло або тіні.
Різкість просто бритвенна, причому різкість не сильно залежить від екземпляру, як часто буває з радянською оптикою.
Ось ролик знятий на Sony A7II
Весь матеріал згятий саме на цю камеру, з об'єктивом Юпітер-37А. Зроблена кольрокорекція. Стабілізація лише накамерна - матрична.